Seo Uzmanı

Bir internet sitesinin üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalara Seo adı verilmekte olup, bunu profesyonel bir şekilde uygulayan kişilere de Seo Uzmanı denmektedir. Özellikle son 2 senelik süreçte oldukça popüler ve zorlu bir meslek haline gelmiştir.

 

Seo Nedir?

İnternet sitesi sahibi herkesin ortak problemidir Seo. Tam olarak açılımı Search Engine Optimization (SEO) dır.  Türkçe diline çevrilişi ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Seo çalışmaları organik bir şekilde web siteleriniz üst sıralara çıkarmaktadır. Günümüzde internet kullanmayan kalmadığı gibi, bir kişi ürün almadan önce %90 internet üzerinde araştırma yapıyor. Daha detaylı bir şekilde Seo Nedir? Nasıl Yapılır? Adım Adım Seo başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Seo Uzmanı

 

Kurumsal Seo Uzmanı ile Çalışmak

Hedeflediğiniz kelimeler e-ticaret, finans gibi zorlu sektörlere ait kelimelere sahipse kurumsal Seo uzmanı ile çalışmanızda fayda vardır. Hedeflediğimiz kelimelerde üst sıralara çıkmak hem daha fazla müşteri hem de Google botlarınızın sitenize daha fazla giriş yapmasını sağlar.

Google’a ait botlar tarafından sık sık ziyaret yapıldığı için belirlediğiniz yeni kelimelerde üst sıralarda yer alabilmeniz daha kolay olacaktır.

Seo Çalışmalarında Kullandığımız Araçlar

Genel olarak Seo uzmanı kişi veya kurumlarca Moz, Alexa, Ahrefs ve Semrush gibi Seo araçları kullanılır. Larget olarak projelerimiz için özel tasarlayıp, geliştirdiğimiz Seo araçlarımız mevcuttur. Üstte belirtilen araçlardan bazı durumlarda yardım alsak da genellikle kendi Seo araçlarımızı kullanmayı tercih ederiz.

İnternet siteleriniz ile ilgili çalışmalar yaparken arama motorlarının belirlediği kurallara göre ilerlemekteyiz.

Larget ile Başarılı Olur Muyuz?

Markalaşma amacında, organik olarak düzenli şekilde hit almak istiyorsanız evet. Eğer kısa bir süreç içerisinde ilk sıralara yerleşip, kalıcı olmayı düşünüyorsanız maalesef hayır. 🙁

Nasıl Çalışırız?

 1. Kendimize ait özel Seo araçları ile internet sitenizin analizini yapar, size detaylı bir iş raporu sunarız.
 2. Google Search Console ve Analytics tarafında optimizasyon, hata çözümlemeleri ve analizlere başlanır.
 3. Sizinle aynı kelimelerde bulunan tüm rakiplerinizi istisnasız inceleriz.
 4. Site içi Seo ile ilgileniriz.

Bunlar ve bunlara benzeyen birçok yazı yazabiliriz, fakat gizlilik prensiplerimizden dolayı daha detaylı bilgileri sizinle özel görüşmemizde vereceğiz.

Seo Uzmanı Nasıl Seçilir

Seo Uzmanı seçimlerinde dikkat etmeniz bazı konular bulunmaktadır. Öncelik seçtiğiniz uzmanın geçmişine ve yaptığı Seo çalışmalarına göz gezdirin. Teknik Seo ve kod bilgilerini sınayın. Bir Seo Uzmanının Html, Php ve Css gibi temel birimlere hakim olması gerekmektedir. Sizin web sitenizi sadece backlink vererek yükseltmeye çalışan kişilerden uzak durun.

Seo çalışmalarında ihtiyaç duyulan şeyler, web sitesi yönetim paneli girişi, Analytics, Search Console gibi temel yönetim araçlarıdır. Çalışmaya başlamadan önce gerçek bir Seo Uzmanı bu bilgileri sizlerden talep edecektir. Bir sitenin arama sonuçlarında yükseliş sağlaması için sadece backlink yeterli değildir.

Site dışı Seo kadar site içi Seo’da önemli bir yere sahiptir. Özellikle yabancı da ve pa değeri yüksek olan edu, gov gibi sitelerden sizlere kimse backlink sağlamaz. Çalıştığınız uzmanın bunu yaptığını gördüyseniz uzun vadede büyük zarar getirecektir. Hiçbir Seo Uzmanının bu sitelerle bir bağı olmayıp, Hack diye tabir edilen yöntemlerle belirtilen sitelere sızmaktadırlar. Bu sitelerden sizlere sağladığı backlinkler kalıcı olmayıp, rakibiniz tarafından site yöneticisine haber verildiğinde silinmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Doğru Seo Uzmanını nasıl seçebilirim?

  Doğru Seo uzmanı seçimi için geçmişte yaptığı işlerden referans isteyin. Sürekli ücret kısmını konuşan kişilerden uzak durun.

 • 1-2 Aylık siteye Seo çalışması yapıyor musunuz?

  Hayır, çok yeni ve içeriği yetersiz siteler ile çalışma yapmıyoruz.

 • Neden Seo hizmeti almalıyım?

  Web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmanız için kendi bilginiz mevcut değilse, Seo hizmeti alıp erişim sayınızı arttırabilirsiniz. Uzun vadede reklamlardan daha çok fayda sağlamaktadır.

 • Size nasıl ulaşabilirim?

  info@larget.org mail adresinden ulaşabilirsiniz.